Blog > Komentarze do wpisu
PKP: Pożegnaj Dworzec Główny z aparatem

Już 10 kwietnia wszystkich miłośników fotografii czeka fotograficzne pożegnanie dworca Wrocław Główny. Akcję organizuje PKP S.A. wraz z portalem MMWroclaw.

Photo Day to ostatnia szansa, żeby uwiecznić na fotografiach stary dworzec przed jego modernizacją, która rozpocznie się lada dzień. Dworzec Wrocław Główny to nie tylko miejsce, skąd wielu zaczyna swoją podróż pociągiem. To również obiekt o bogatej historii i architekturze. Jest to także miejsce, wokół którego narosło wiele legend. Opowieści o tajemniczych podziemiach Wrocławia Głównego rozpalają wyobraźnię wrocławian od wielu lat.

Podczas Photo Day będzie możliwość sfotografowania schronu przeciwlotniczego pod placem dworcowym. Oprócz tego amatorzy fotografii wejdą do niedostępnego na co dzień tunelu piwnego biegnącego pod peronami, którym dawniej dostarczano towar do peronowych sklepików. Do dyspozycji uczestników akcji zostanie oddany hall główny dworca, a także znajdująca się nad wejściem głównym od strony ulicy Piłsudskiego dawna „sala posiedzeń zarządu kolei” z pięknym kasetonowym sklepieniem. To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Miłośnicy fotografii będą mogli także wejść do zamkniętego wschodniego skrzydła budynku dworca Wrocław Główny i wielu innych równie ciekawych miejsc.

Photo Day na dworcu Wrocław Główny rozpocznie się o godzinie 10. i potrwa do godziny 13.30. Więcej informacji znaleźć możnapod tym adresem.

niedziela, 04 kwietnia 2010, janekwolny

Polecane wpisy